Český rozhlas zřizuje Etickou komisi, jejím členem je jmenován i plzeňský biskup

Publikováno
2. 5. 2017

Český rozhlas k 1. květnu 2017 zřizuje Etickou komisi jako poradní orgán generálního ředitele. Patřit mezi ně bude i plzeňský biskup Tomáš Holub.

Český rozhlas k 1. květnu 2017 zřizuje Etickou komisi jako poradní orgán generálního ředitele. Smyslem jejího ustanovení je zlepšování služeb pro posluchače, které by se měly odrazit především v programu a vysílání – s ohledem na právní normy týkající se ČRo. Zabývat se bude rovněž veřejnoprávním rozměrem rozhlasu a plněním jeho role ve společnosti. Její členové budou řešit všechny podněty, které jim postoupí generální ředitel ČRo.

Mou vizí je a bude Český rozhlas jako médium veřejné služby, které bude maximálně otevřené veřejnosti. Z tohoto důvodu jsem zřídil funkci ombudsmana ČRo, který se zabývá podněty našich posluchačů. Nyní – přesně po roce – začne pracovat Etická komise složená z odborníků a osobností. Jejím úkolem bude být mým poradním orgánem, který nabídne komplexní pohled na Český rozhlas zvenčí,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral, který ustanovení Etické komise rovněž přislíbil ve svém kandidátském projektu.

Etická komise bude mít pět členů, kteří jsou jmenováni generálním ředitelem ČRo na dobu jeho funkčního období. Patřit mezi ně bude předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa, předseda České neurochirurgické společnosti Vladimír Beneš, Emeritní rektor Vysoké školy ekonomické v Praze Richard Hindls, plzeňský biskup Tomáš Holub a někdejší předsedkyně Akademie věd České republiky Helena Illnerová.

Postoupené podněty bude komise zkoumat na neveřejných zasedáních z hlediska relevantních přístupů profesní etiky a s přihlédnutím k aplikaci Kodexu ČRo. Členem nemůže být jmenována osoba, která je v základním pracovněprávním vztahu s ČRo. Usnesení Etické komise budou zveřejňována na internetových stránkách Českého rozhlasu, jejím tajemníkem bude ombudsman ČRo Milan Pokorný, který bude její činnost koordinovat.

Článek převzat z: Český rozhlas, více se dočtete ZDE.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás