Program v rámci akce Plzeňské dvorky 2017 nabídne i biskupství

Publikováno
18. 5. 2017

V rámci každoroční akce Plzeňské dvorky otevře letos, v sobotu 20. května 2017, své brány znovu i Biskupství plzeňské a nabídne komentované prohlídky prostor dvorku a kaple blahoslaveného Hroznaty. Všichni jsou velmi srdečně zváni.

První prohlídka proběhne od 11 hodin, kterou povede arch. Jan Soukup. Další pak budou následovat od 13 hodin a poslední od 15 hodin. Vstup je zdarma s časovou vstupenkou, kterou je možné vyzvednout ve všední dny na vrátnici biskupství nebo přímo u průvodců v daný den. Tuto vstupenku bude možné využít i při vstupu na věž katedrály sv. Bartoloměje, s níž dostane návštěvník 50% slevu. Od 10 do 18 hodin, mimo časy prohlídek, bude možné biskupské prostory navštívit volně.

Nebude chybět ani drobné občerstvení.

Plzeňské biskupství je domem u pěti hvězd a dvou zlatých břeven

Plzeňské biskupství představuje nádhernou ukázku barokního stavitelství v centru města. Přesto historie budovy sahá do hloubi středověku, kdy zde roku 1344 zakoupil dům řád německých rytířů, aby měl kde ubytovat řádové bratry. A také jako fara, protože rytíři tehdy drželi patronátní právo k hlavnímu městskému kostelu – sv. Bartoloměji. Současná stavba vznikla okolo roku 1710  podle návrhu významného regionálního stavitele Jakuba Augustona mladšího. Přímo na náměstí tak vznikla jedna z nejhodnotnějších plzeňských staveb. Středověk tak dnes připomínají portálky vstupů do sklepení biskupství nebo chodba pod průjezdem. A nakonec i celkové uspořádání půdorysu se dvorkem, prozrazující původní hlubokou parcelu předchůdce barokní stavby, vzniklého na místě dvou starších předchůdců… pokračování ZDE.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás