Noc kostelů

30 000 návštěvníků zavítalo na Noc kostelů v plzeňské diecézi

Publikováno
26. 6. 2017
Noc kostelů
Do letošní Noci kostelů, která se uskutečnila v pátek 9. června 2017, se v rámci plzeňské diecéze přihlásilo celkem 128 kostelů, kaplí a modliteben. Dohromady bylo zaznamenáno cca 30 000 vstupů.

S ohledem na pestrou nabídku jiných akcí probíhajících ve stejném termínu, především ve městě Plzeň, je míra návštěvnosti hodnocena velmi kladně. Kromě katolické církve se do akce zapojilo 8 dalších křesťanských církví.

Letošní výsledky návštěvnosti poukazují na novou tendenci účastníků, kteří více nežli v předešlých ročnících vyráželi na místa ležící spíše mimo větší města, tedy na místa méně známá a vzdálenější od svých bydlišť. Je tak patrné, že akce se lidé zúčastňují opakovaně a každý rok volí nové prohlídkové cíle.

Mezi nejoblíbenější pořady se tradičně zařadila hudební vystoupení či hry pro děti. Lidé se také rádi zapojovali do interaktivních programů, při nichž se mohli seznámit s místním církevním prostředím aktivně, a to například kvízem, vyzkoušením si četby z kazatelny, ochutnávkami církevních produktů apod.

Spolupráce s obcemi a lokálními spolky opět vzrostla. Díky jejich podpoře a osobnímu zapojení se mohla mapa Noci kostelů opět rozšířit o nové nabídky otevřených kostelů a programů.

Termín následující Noci kostelů připadá na pátek 25. května 2018.

Foto: Soňa Pikrtová

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás