S hudbou za památkami na Kralovicko

Publikováno
13. 7. 2017

Přijměte pozvání na nejen hudební zážitky v rámci cyklů S hudbou za památkami a Radost v baroku pořádané v mikroregionu Kralovicko. V létě 2017 se na Kralovicku bude konat hned několik koncertů v historických prostorách kostelů, kaplí a jiných církevních staveb, na které jste všichni srdečně zváni.

Mezi obzvláště zajímavé události patří například koncert, který proběhne 22. července v románském kostele sv. Mikuláše v Potvorově. V lodi tohoto kostela zazní virtuózní skladby C. F. Abela a W. A. Mozarta. Jednolodní románský kostel sv. Mikuláše byl postaven před rokem 1250 a jedná se o jednu z nejvýznamnějších památek v románském slohu na našem území, proto rozhodně stojí za návštěvu.

Pokud byste se do Potvorova nemohli vydat v červenci, existuje druhá možnost 19. srpna, kdy od šesti hodin večer vystoupí v místním kostele Kühnův dětský sbor. Návštěva Potvorova se může spojit s výletem do nedaleké Mariánské Týnice, ve které 26. srpna proběhne smyčcový koncert hudby 17. a 18. století.

Celý soupis koncertů cyklů S hudbou za památkami a Radost v Baroku naleznete spolu s podrobnostmi na přiloženém informačním letáku.

Vstupné na koncerty je 140 Kč a 100 Kč pro zlevněné vstupenky s výjimkou koncertu Kühnova dětského sboru, na který je vstupné dobrovolné. Lístky je možno zakoupit na stránce http://www.plzenskavstupenka.cz/cs/, další informace naleznete na http://www.koncerty-plzensko.cz/cz/.

Autor příspěvku: Otakar Duchek

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás