Na lívance jedině do Manětína

Publikováno
7. 8. 2017

Přijměte pozvání na srpnové akce konané v manětínském kostele sv. Barbory na podporu projektu záchrany vzácných varhan.

První se chystá Poutní mše umělců aneb pouť lívancová 11. 8. 2017 od 17 hodin. Hlavním celebrantem bude Mons. František Radkovský, emeritní biskup plzeňský a pozvání také přijal Mons. Emil Soukup, farář plzeňské katedrály. Mši svatou doprovodí zpěvem sbor Česká píseň s dirigentem Vojtěchem Jouzou a hudbou Martin Kaplan (housle) a Josef Fiala (viola) - členové Sojkova kvarteta. S malým divadélkem se přeneseme do doby před třemi sty lety, kdy se na tomto místě stal zázrak. Bude se zpívat, povídat a ochutnávat lívance od hospodyněk místních i přespolních, když počasí dovolí, tak před průčelím kostela u brány a nově opraveného schodiště.

Koncert dvou skvělých hudebnic Jytte von Rüden a Marty Líbalové 18. 8. 2017 od 18 hodin se připravuje hned na další pátek po pouti lívancové. Česko-dánské duo vystupuje po celém světě a několikrát také koncertovalo pro dánskou královskou rodinu. Tyto dvě úžasné dámy ovládají své nástroje - koncertní akordeon a housle - zcela virtuózně. Pečlivě sestavený program speciálně pro Letní barokní festival 2017 v nádherném a akusticky dokonalém prostoru kostela sv. Barbory bude jistě stát za poslechnutí.

Všechny dary a vstupné poslouží k financování projektu záchrany vzácných varhan v kostele sv. Barbory, s jejichž první etapou restaurování se už letos začalo. Práce na varhanách přinesly nová zjištění, která podstatně rozšiřují informace o jejich postavení a také stáří některých jejich částí.

Těšíme se na Vás!

Za Svět podle Jakuba Jana, Marek a Bára Roštíkovi

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás