Biskup Holub vzal pod svá křídla dalšího holuba

Publikováno
1. 9. 2017

1. září slavíme Den modliteb za péči o stvoření. V dopise z roku 2015, ve kterém papež František oficiálně tento den vyhlásil, se uvádí: „Při této příležitosti chceme nabídnout‚ jednotlivým věřícím i celým společenstvím vzácnou příležitost k obnově osobního rozhodnutí být strážci stvoření, pozvedat k Bohu svůj dík za nádherné dílo, které On svěřil do naší péče, a prosit ho o pomoc při ochraně stvoření a o jeho milosrdenství ke hříchům spáchaným proti světu, v němž žijeme.“

I otec biskup Tomáš se aktivně připojuje k dnešnímu Dni modliteb za péči o stvoření a pod svá křídla si vzal již druhého holuba z plzeňské zoologické zahrady.

Po exotickém holubovi krvavém se tentokrát jedná o holuba domácího, českého bubláka, který se vyznačuje především specifickým hlasovým projevem - bubláním. Někdy připomíná též zvonění zvonů. Zvýšený důraz se klade na kompaktnost postavy, danou krátkostí, šířkou, nízkostí a zaplněním těla bohatým opeřením.

Papež František a konstantinopolský patriarcha Bartoloměj napsali k letošnímu Světovému dni modliteb za péči o stvoření společné poselství, které si můžete přečíst ZDE.

Péče o přírodu má být jedním z přirozených úkolů každého člověka, protože vychází z jeho vztahovosti. Člověk přírodu potřebuje, aby mohl žít, ona potřebuje jeho, aby měla komu darovat své plody. Příroda je dar, společný a sdílený se všemi tvory. Máme ji proto ochraňovat a přistupovat k ní zodpovědně a nesobecky, jako správci, nikoliv jako majitelé, jak také často zdůrazňuje papež František. Proto se i biskup Tomáš rozhodl každý rok aktivně připojovat ke slavení Dne modliteb za péči o stvoření a připomínat potřebu přistupovat ke stvoření s něhou tak, aby nám něhou mohlo též oplácet.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás