Diecéze má nového jáhna

Publikováno
5. 9. 2017

V sobotu 26. srpna 2017 se v plzeňské katedrále sv. Bartoloměje uskutečnila radostná událost. Jeden z našich bohoslovců, Bystrík Feranec, byl z rukou biskupa Tomáše Holuba vysvěcen na jáhna.

Přijeli ho podpořit jak rodiče, tak oba sourozenci, dorazili také bohoslovci z Moravy i Prahy. Nechyběl ani starosta města Ostrov nad Ohří a mnoho dalších přátel a Bystríkovo budoucích farníků.

"Vše proběhlo v naprostém klidu, byl to hezký den; přítomnost rodiny, známých, přátel, jednoduše lidí, které mám rád. Žádný shon, spěch, vše nádherně připraveno, díky mnoha obětavým duším, takže jsem se nemusel ničím zbytečně stresovat. Jáhenské svěcení jsem prožil jako den určen k slávě Boží a prožil jsem ho beze zbytku a naplno. Nejsilnějším okamžikem celého svěcení pro mě bylo vkládání rukou otce biskupa s modlitbou," popisuje Bystrík.

"Teď jsem pln očekávání. Těším se na spolupráci s Duchem Svatým, který, jak víme, jako vítr vane, kam chce. Nikdo neví, odkud přichází a kam jde. Jak je nádherně vyjádřeno v textu Janova evangelia. Z toho úryvku evangelia, tak nějak vycházím v otevřenosti tomu, co milost Hospodinova vyměří. 'Nedovedete si představit, jak je hrozné mít celý život naplánovaný,'" uzavírá Bystrík slovy Antoina de Saint-Exupéryho.

Bystrík pochází ze Slovenska, od lázeňského města Piešťany. Je mu 27 a má dva sourozence. Dokončuje poslední ročník Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy. Od prosince, pravděpodobně, až dopíše svoji závěrečnou práci, nastoupí svou službu v Chebu.

Další fotografie ze svěcení naleznete v Galerii.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás