Biskup Tomáš: Být misionářem je povolání každého křesťana

Publikováno
21. 10. 2017

V neděli 22. října 2017 slaví církev po celém světě tzv. Misijní neděli. V čem vidí důležitost a přínos Světového dne misií plzeňský biskup Tomáš Holub? 

„Být misionářem je povolání každého křesťana bez rozdílu. Protože víra nám byla darována proto, abychom ji s druhými sdíleli. Na to ale bohužel často zapomínáme, představujeme si totiž misionáře jako někoho zvláště vyvoleného, někoho, kdo musí odjet hlásat evangelium přinejmenším do Afriky. Ale tak to není a díky Světovému dni misií si to můžeme každý rok znovu a znovu připomínat a povzbuzovat se k nebojácnému hlásání radostné zvěsti, díky němuž se stáváme křesťany nejen formálně, ale i srdcem. A možná právě v těchto dnech je potřeba si toto připomínat více než kdy jindy, ve dnech, kdy se hlásají lecjaké zvěsti, jen ne ty radostné.

 

Sestry a bratři, prožijte si tento den ne proto, že musíte, ale abyste se i vy sami nechali povzbudit silou evangelia. Spojte se v myšlenkách, v modlitbách či v konkrétní materiální pomoci s těmi, kteří radikálně odpověděli na Boží volání, opustili své domovy a rodiny proto, aby mohli sloužit těm nejopuštěnějším. Přemýšlejme v tento den nad tím, jak radikálně můžeme odpovědět na Boží volání i my, v našem každodenním životě, v naší práci, v rodině, ve vztazích s našimi nevěřícími přáteli…“

Tomáš Holub, biskup plzeňský

(Zdroj: Katolický týdeník č. 42/XXVII)

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás