V Plzni startuje nový cyklus psychologicko-biblických seminářů

Publikováno
10. 10. 2017

Ve čtvrtek 19. října 2017 začne od 18 hodin na DCM v Plzni první seminář z cyklu nazvaného "Spadlo to tam". Pomocí psychologie a textů Písma se účastníci hned v úvodním setkání dotknou tématu identity.

"My středoevropané máme problém, protože jsme více či méně úspěšně vychováváni tak, abychom ignorovali náš vnitřní svět. Nemluvíme o něm, neukazujeme jej před druhými. My středoevropští křesťané máme ještě větší problém. Není vzácností si myslet, že emoce nebo jiné projevy lidství jsou překážkou ve víře. Jestli ale bereme vážně evangelia, tak se nemůžeme vyhnout Ježíšovi, který se raduje, který pláče, který má strach, který projevuje hněv, který zažívá bolest. Následovat Krista znamená následovat ho také jako člověka.

Proto vzniká cyklus seminářů s názvem „Spadlo to tam“, který si klade za cíl setkání s živým Slovem, a to pomocí dvou důležitých průvodců, Bible a psychologie.

Proč psychologie? Protože „Slovo Boží proniká až na rozhraní duše a ducha...“ (Žid 4,12).

Každý večer se budeme zabývat jedním tématem právě z tohoto „rozhraní“. Začínáme 19. října v 18.00 na DCM (Františkánská 11) v Plzni. Tento první večer bude věnován tématu „Identita“. Seminář je pro mladé od 16 do 32 let."

Setkání povede P. Petr Dombek, OMI a psycholožka Mgr. Anežka Fialková.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás