Výstava Pohled na Latinskou Ameriku

Publikováno
11. 10. 2017

Přijměte pozvání na vernisáž výstavy Pohled na Latinskou Ameriku, která proběhne ve čtvrtek 12. října 2017 od 18.00 hodin v areálu DEPO 2015.

Výstava je souhrnem fotografií koordinátora projektů AnD (Adopce na dálku) a SRS (Středisko rozvojové spolupráce) Diecézní charity Plzeň. Záběry pořídil během své služební cesty v roce 2016. Navštívil tehdy Panamu, Peru, Bolívii a Paraguay.

Záštitu převzal emeritní biskup plzeňský Mons. František Radkovský.

Akce probíhá v rámci „Týdne hispánské kultury“ ve spolupráci s Centrem španělské kultury a vzdělávání.

Doba trvání výstavy je od 12.10. do 29.10.2017.

Návštěvní hodiny výstavy v DEPU 2015

Po - Pá 11:00 - 19:00

So - Ne 10:00 - 18:00

Výstava Pohled na Latinskou Ameriku je souhrn fotografií koordinátora projektů AnD (Adopce na dálku) a SRS (Středisko rozvojové spolupráce) Diecézní charity v Plzni. Záběry pořídil během své služební cesty v roce 2016. Navštívil tehdy Panamu, Peru, Bolívii a Paraguay.

V Panamě se pohyboval v regionu Darien, což je nebezpečné pohraniční území na hranici s Kolumbií a zároveň misionářská oblast, kterou obývají indiáni etnika Emberá, Waunaun a velká populace afrického původu. Do této země ho pozval otec Héctor Quiros, aby poznal misionářskou oblast, kde otec působí. Od roku 2003 přidělila Diecézní charita Plzeň v Peru, Bolívii a Paraguayi adoptivní rodiče 300 chlapcům a dívkám z rodin s nízkými příjmy nebo na pokraji chudoby. Uskutečnila několik humanitárních projektů, jako stavbu studní a nádrží s vodou pro internáty a výstavbu škol. Pomáhala při rozličných přírodních katastrofách, jakými byly povodně v Paraguayi nebo zemětřesení v Peru a Ekvádoru.

Výstava představuje osobní pohled fotografa na každodenní život na těchto místech a na aktivity, které zde DCHP organizuje. Je to pohled na svět, který jakkoliv se nám může zdát vzdálený, je bližší, než si myslíme. Cílem výstavy je přiblížit divákovi realitu a význam podpory české solidarity.

Projekt “Adopce na dálku“ probíhá od roku 2003 a je zaměřen na země Jižní Ameriky. V současné době podporujeme nejchudší děti v Bolívii, Paraguayi, Peru a Ekvádoru. V Bolívii díky svým kmotrům momentálně studuje na základních, středních a výjimečně i vysokých školách 117 dětí, v Paraguayi 49, v Peru 11 a v Ekvádoru 22 dětí. Roční příspěvek na dítě je u všech zemí 7000 korun a je využit především na výdaje spojené se vzděláním, které je hlavním posláním tohoto projektu.

Na své kmotry čeká stále mnoho dětí, neboť dostat se do programu adopce je pro děti z těchto zemí velká životní šance.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás