Na veřejné sbírce Paměti národa se budou podílet i studenti církevních škol v Plzni

Publikováno
1. 11. 2017

Ve dnech 10. a 11. listopadu 2017 proběhne v Plzni veřejná sbírka Paměti národa na podporu zachování vzpomínek válečných veteránů. Na sbírce se budou podílet i studenti plzeňských církevních škol.

Více než třicet studentů Církevního gymnázia Plzeň a dalších dvacet studentek z oboru Sociální činnost Církevní ZŠ a SŠ Plzeň potkáte 10. a 11. listopadu v ulicích města Plzně. Budou vám u příležitosti Dne válečných veteránů nabízet ke koupi červený vlčí mák.

Je zajímavé, že v archivu Paměti národa lze najít i vzpomínky těch, jejichž působení je už neoddělitelně spjato se školou Církevního gymnázia Plzeň - Mons. Františka Radkovského, emeritního plzeňského biskupa, a P. Ing. Vojtěcha Ondřeje Soudského OP,  biskupského vikáře pro školství a vzdělávání.

Plzeňské Církevní gymnázium si váží toho, že se jeho studenti mohou aktivně této sbírky zúčastnit. Podpořit ji můžete i vy. Nenarazíte-li na naše studenty, sbírkové kasičky najdete od 2. do 11. listopadu i v kavárně Kačaba, v Moving Café či v kavárně DEPA 2015. 

Mons. Tomáš Holub, biskup plzeňský, je členem kolegia Paměti národa, archivu historických svědectví, jehož sbírka si klade za cíl financovat nahrávání svědectví válečných veteránů.

(Zdroj: www.cirkevni-gymnazium.cz)

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás