Oslavme Den Bible ve farnosti i v rodině

Publikováno
19. 11. 2017

Každoročně se 33. neděli v liturgickém mezidobí v České republice připomíná Den Bible. Letos připadá na 19. listopadu. Záměrem je podpořit biblický apoštolát v našich zemích. 

V tento den probíhá v katolických kostelích také sbírka, jejíž výnos je rozdělen pro Českou biblickou společnost a České katolické biblické dílo. Oslavme Den Bible ve farnosti i v rodině. Zaměřme dnešní den na Boží slovo. Dopis kardinála Dominika Duky přinášíme v plném znění.

DOPIS DOMINIKA KARDINÁLA DUKY KE DNI BIBLE

V NEDĚLI 19. LISTOPADU 2017

Vážení přátelé,

zvláště v době, kdy na nás doléhají výzvy kulturních změn v našem okolí, je čím dál naléhavější věnovat se ještě intenzivněji biblickému apoštolátu. Také v minulém roce se Biblické dílo snažilo přispět svými aktivitami ke zvládání tohoto nesnadného procesu.

Papež František píše ve své předmluvě k Bibli pro mládež: „Bible není k tomu, abyste ji založili do knihovny, ale spíše proto, abyste ji drželi v rukou často, denně ji četli, ať sami nebo spolu s někým.“ Snažíme se naplňovat tuto jeho výzvu v podobě různých biblických kurzů, při kterých napomáháme nejen mladým lidem k důkladnějšímu porozumění Písmu svatému.

Uskutečňování různých aktivit vyžaduje podporu, bez níž bychom nemohli ve své práci pokračovat. Rád bych tedy poděkoval za Vaše modlitby i finanční podporu pro příští rok.

Na internetových stránkách Biblického díla (www.biblickedilo.cz) najdete užitečné náměty pro realizaci biblického apoštolátu ve svém prostředí.

S vděčností za Vaši podporu Vám žehnám

Dominik kard. Duka

předseda správního výboru ČKBD

Na základě rozhodnutí České biskupské konference se Den Bible slaví ve všech farnostech českých i moravských diecézí.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás