Plzeňské Církevní gymnázium slaví čtvrtstoletí

Publikováno
15. 11. 2017
Církevní školství
Hra na skleněnou harfu sestavenou z různě naplněných skleniček, melodie vybubnované na různě dlouhé trubky, ale i zpěv padesátičlenného sboru primánů a ocenění úspěšných studentů a věrných profesorů, to vše zaznělo 9. listopadu při programu k 25. výročí založení Církevního gymnázia Plzni.

Úspěchy studentů, kterými se škola pyšní, to je jen pověstných deset procent ledovce, které jsou vidět nad hladinou. Těch devadesát procent, které vidět nejsou, je dlouhá cesta, každodenní čas a píle, zázemí v rodině i pomoc a péče učitelů,“ zdůraznil ředitel školy Daniel Petříček a biskup Tomáš Holub vyjádřil naději, že biskupství jakožto zřizovatel bude vždy tou vodou, která ledovec nadnáší.

Programem, který probíhal v plzeňské Moving Station, provázeli především členové studentského družstva ŽYDLE, které svými fyzikálními pokusy opakovaně získává úspěchy v mezinárodní soutěži Pohár vědy. Na nestejně naplněné lahve či vinné sklenky dokázali zahrát Ódu na radost či hymnu Kde domov můj a přitom ještě vysvětlili podstatu tohoto a dalších předváděných jevů z vědeckého hlediska, ale i humorným způsobem.

Hrdí rodiče a přátelé v hledišti pak přihlíželi oceňování několika desítek studentů, kteří se v nedávné minulosti umístili na předních místech různých mezinárodních či celostátních soutěží ať už svými dovednostmi matematickými, přírodovědnými, jazykovými, dějepisnými, literárními či sportovními.

Ocenění předal Daniel Petříček i osmi pedagogům, kteří jsou škole čtvrt století věrni, a samozřejmě i své předchůdkyni v ředitelském křesle Janě Hrbotické, která se o vznik gymnázia ještě několik měsíců před založením plzeňské diecéze zasloužila. Oceněnými profesory jsou: Lýdie Šloufová, Marie Zemenová, Eva Machálková, Jaroslava Kumpová, Alena Smejkalová, Jiří Pour, Petr Halajčuk a Zdeněk Kobera.

Jsem rád, že ve sborovně potkávám naše bývalé žáky a ve třídách děti bývalých žáků,“ konstatoval ředitel Petříček. „A já věřím, že až můj nástupce bude slavit padesát let školy, bude gymnázium stále něčím, na co jsme hrdí,“ dodal biskup.

Foto z akce naleznete v sekci GALERIE či na FACEBOOKU.

Převzato z Katolického týdeníku a upraveno pro účely webových stránek bip.cz. Autorka: Alena Ouředníková.

Foto: Soňa Pikrtová

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás