Evangelium na každý den jako průvodce celým rokem

Publikováno
11. 12. 2017

V neděli 17. prosince 2017 pozval otec biskup Tomáš již tradičně všechny zájemce o křest z celé diecéze na plzeňské biskupství, aby se s nimi osobně pozdravil a požehnal jim do doby příprav před oficiálním vstupem do církve. Každému doporučil začít s četbou Nového zákona.

Po společném seznámení a popovídání se konala mše svatá v katedrále sv. Bartoloměje s obřadem přijetí do katechumenátu. Zúčastnilo se ho na 50 zájemců o křest, spolu s jejich budoucími křestními kmotry a kmotrami.

Otec biskup každému doporučil, aby začal s četbou a rozjímáním textů z knížečky Evangelium na každý den, která je může doprovázet během příprav a prohlubovat jejich poznávání milujícího Boha.

Brožuru vydaly Paulínky a je v běžném prodeji za 99 Kč. Na biskupství je možno je objednat (slajsova@bip.cz) či zakoupit pro farnosti za 70 Kč. K dispozici je také v Karmelitánském knihkupectví v Plzni. Knížka kapesního formátu chce být každodenním průvodcem pro ty, kdo touží číst a rozjímat evangelium v rytmu liturgie církve. Evangelní úryvek příslušného dne je doprovázen krátkým komentářem. Autorem komentářů na rok 2018 je papež František.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás