Osamělí lidé zasedli k vánočnímu stolu na biskupství

Publikováno
25. 12. 2017

Zhruba sto lidí, žijících v osamění nebo bez přístřeší, se sešlo na Štědrý den na plzeňském biskupství k vánočnímu obědu společně s biskupem Tomášem Holubem a primátorem města Plzně Martinem Zrzaveckým.

Podávalo se na 70 kilogramů bramborového salátu a 350 řízků. Ale kromě jídla šlo také o vánoční atmosféru, která může v osamělých lidech probouzet smutek. Mnozí sem přicházejí opakovaně, vzájemně se znají a rádi se o Vánocích vidí,“ popisuje ředitel Městské charity Plzeň Pavel Janouškovec, který byl se svými pracovníky také přítomen.

Biskup Tomáš Holub hovořil s účastníky na téma Ježíšova narození v Betlémě. „Nejedná se o žádnou pohádku o Ježíškovi, ale o událost, která ovlivňuje vývoj lidstva až do současnosti,“ zdůraznil a poté nabídl osobní požehnání těm, kdo mají zájem. Přihlásili se téměř všichni. Na cestu každý dostal malou vánočku.

Štědrodenní setkání osamělých s biskupem iniciovala před zhruba dvaceti lety charitní pracovnice Anna Srbová, biskup František Radkovský tu každoročně hrál na kytaru. „Postupně se zapojilo i město včetně primátora. Sociální odbor poskytoval příspěvek na občerstvení, letos poprvé ho město zaplatilo celé, za což děkujeme,“ doplňuje Pavel Janouškovec. 

Alena Ouředníková, Katolický týdeník

Foto: Eva Barborková

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás