To světlo ve tmě svítí a tma je nepohltila

Publikováno
19. 12. 2017

Prosincové Light4You už tradičně otevřelo poslední předvánoční víkend. Modlitebně evangelizační večer, který se uskutečnil 15. prosince v kostele Nanebevzetí Panny Marie v centru Plzně se pro některé křesťany, ale třeba i návštěvníky vánočních trhů nebo jen procházející Plzeňany, kteří se vracejí domů z práce, pomalu stává součástí adventního koloritu města.

Svědčí o tom ohlasy mnohých z těch, kteří se i letos už poněkolikáté nechali mladými lidmi rozdávajícími svíčky pozvat k návštěvě kostela. Nejedno z letošních setkání na ulici nebo náměstí bylo totiž už setkáním „starých známých“: „Zase jako loni!“, „I minulý rok jsme do kostela na chvíli zašli a zapálili si svíčku.“, „Určitě se zase stavíme.

A kdo se opravdu zastavil, jistě i letos zakusil alespoň krátké usebrání před Vánocemi prodchnuté chválovými písněmi a modlitební atmosférou. Každý si domů něco odnesl: trochu pokoje v srdci nebo alespoň kousek vánočního cukroví a slovo na cestu, které pro všechny účastníky připravili mladí z oblátského společenství OMIGang a skupiny oblátských mladých asociovaných, kteří Light4You spolu s obláty už tradičně organizují.

Do kostela i přes velkou zimu zavítalo na 500 lidí, a to především díky zásluze asi 30 dobrovolníků z různých mládežnických společenství z Plzně a okolí, kteří se zapojili do rozdávání svíček po městě.

Další Light4You by mělo proběhnout v rámci Noci kostelů 25. května 2018.

Prohlédněte si fotogalerii z průběhu večera ZDE.

Zdroj: www.oblati.cz

Foto: Jiří Strašek

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás