Do Tříkrálové sbírky v Plzni se opět zapojí biskup, primátor a hejtman

Publikováno
5. 1. 2018
Loňské společné koledování trojice biskup Tomáš Holub, primátor Martin Zrzavecký a hejtman Josef Bernard pokračuje i při letošní Tříkrálové sbírce v Plzni. 8. ledna vyrazí všichni na biskupství, radnici, hejtmanství a další místa v Plzni a pomohou tak tříkrálovým koledníkům.

V Plzni bude ve stejný den jezdit opět historická Tříkrálová tramvaj, kterou zapůjčují Plzeňské městské dopravní podniky. Cestující budou přepravováni zdarma a cestu jim zpestří koledníci a různá hudební sdružení a zpěváci. Výtěžek z Tříkrálové sbírky opět pomůže sociálním službám i jednotlivcům po celé diecézi.

65 % z vykoledovaných peněz zůstává v místě výběru,“ říká ředitel Městské charity Plzeň Pavel Janouškovec. „15 % procent podpoří další projekty v rámci diecéze, 10 % procent jde na humanitární pomoc v zahraničí, 5 % zůstává na centrální úrovni Charity Česká republika a 5 % je určeno na režii sbírky“. V roce 2017 vynesla Tříkrálová sbírka v diecézi 4 407 799 korun. Mezi nejvýznamnější příjemce patřily Domov pokojného stáří a denní stacionář Ostrov (93 000), Domov pro seniory sv. Jiří Plzeň (138 000), Domov pro matky s dětmi v tísni Klatovy (100 000), Noclehárna pro muže v Rokycanech (65 000), Sociálně terapeutické dílny sv. Josefa Meclov (50 000).

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás