Jsme odvážní? Řeholníci zvou mladé na společné setkání

Publikováno
23. 1. 2018

V úterý 6. února 2018 se uskuteční již třetí setkání mládeže a mladých bratří a sester, kteří zastupují komunity na území především pražské arcidiecéze, nebudou ale chybět například ani zástupci z diecéze plzeňské. Letošní setkání nese název „Jsme odvážní (?)“.

Co vás čeká: neformální setkání se zástupci různých řeholí a hnutí, možnost položit jim otázky, svěřit se v osobním rozhovoru, anebo se prostě jen tak dívat, a to vše během programu, který "odstartuje" zamyšlením o. Františka Hylmara SJ na téma: Jak se pozná povolání? A dá se vůbec poznat?

Pozornosti se jistě dočká část nazvaná Až na dřeň! Otázky můžete zasílat přes rozhraní na stránce www.reholnici.webnode.cz. Další pak napsat během večera nebo přímo osobně vyslovit. 

Program začne v 18.00 hod. mší svatou v kostele Panny Marie Sněžné (Jungmannovo nám. 18, Praha 1) a pokračovat bude od 19.15 hod. až do cca 22.00 hod. ve františkánském klášteře (vstup z nádvoří před kostelem).

Nebude chybět občerstvení a pásmo svědectví spojené s odpověďmi na otázky publika. Večer bude zakončen adorací s možností osobního rozhovoru nebo svátosti smíření.

Na přípravě a zajištění programu se podílí přes dvacet různých zástupců řeholních rodin a setkání se koná ve spolupráci s Arcidiecézním centrem pro mládež. 

Více zde: www.reholnici.webnode.cz. 

V říjnu roku 2018 se bude konat celosvětová biskupská synoda o mladých, víře a rozlišování povolání. Téma příštího řádného zasedání biskupské synody zvolil papež po konzultaci s biskupskými konferencemi, řeholními představenými i biskupy, kteří se shromáždili v minulých letech na synodě věnované rodině. „Cílem je doprovázet mladé lidi na jejich existenciální cestě ke zralosti, aby mohli – skrze proces rozlišování – objevit svůj životní plán, radostně ho naplnit, otevřít se vůči setkání s Bohem a s lidmi a aktivně se podílet na vytváření církve a společnosti,“ uvádí vatikánské tiskové středisko.

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás