Novou kancléřkou biskupství je s. Kristina Marie Špačková, SCSC

Publikováno
2. 1. 2018

Biskup Tomáš Holub jmenoval s platností od 1. ledna 2018 novou kancléřku kurie Biskupství plzeňského - sestru Kristinu Marii Špačkovou z Kongregace Milosrdných sester sv. Kříže.

Ve funkci vystřídala pana Jana Grajcára, který byl uvolněn na vlastní žádost. Paní Růženě Smolkové, pověřené vykonávat do nového jmenování veškeré úkoly a služby kancléře, byla potvrzena funkce vícekancléřky. 

Kancléř zajišťuje chod kanceláře kurie, je notářem kurie a jako takový stvrzuje svým podpisem správnost listin kurie, které mají svou povahou právní účinky. Kancléř též zodpovídá za to, aby ve spisovně bylo v řádných lhůtách dle archivních předpisů prováděno vyřazování spisů a jejich ukládání ve Státním ústředním archivu, který je dle archivního zákona a smlouvy ukládacím místem Biskupství plzeňského. Spolupracuje se Státním ústředním archivem na správě tam uložených archivních fondů Biskupství plzeňského.

"Věřím, že ve své službě naší diecézi využijete zkušeností a darů, kterými Vás Bůh obdaroval. K tomu Vám na přímluvu blahoslaveného Hroznaty vyprošuji hojnost Božího požehnání a stálou ochranu Panny Marie." (biskup Tomáš Holub, ze jmenovacího dekretu)

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás