Tříkrálová sbírka v diecézi vynesla rekordních pět milionů korun

Publikováno
24. 1. 2018

Tříkrálovým koledníkům se letos v plzeňské diecézi povedlo vykoledovat 5 034 762 korun. Je to o 620 000 korun více než v loňském roce. Ze všech 17 konaných ročníků Tříkrálové sbírky na západě Čech se tak částka vyšplhala na nejvyšší příčku. 

Částka zahrnuje všechny kasičky; celkový výtěžek sbírky se ale ještě drobně zvýší, protože příspěvky v eurech se počítají zvlášť a rovněž nejsou vytříděny dárcovské sms.

Oproti loňsku se zvýšil i počet pokladniček, s nimiž v diecézi koledovalo přes 3500 koledníků. Letos jich bylo 1166, loni 1122. Největší výtěžek měli koledníci v Plzni, kde jim lidé do kasiček dali 718 405 korun, o 100 000 korun více než loni. V Klatovech a okolí koledníci letos vybrali 653 284 korun, což je meziročně téměř o 80 000 korun více. V Karlových Varech se v pokladničkách sešlo 228 231 korun, ovšem například v menší Kdyni lidé přispěli 299 548 korun.

Koledníci v jednotlivých místech si už předem vybrali, kam jimi získané příspěvky půjdou. Většinou to byly sociální projekty a služby charity. Například Městská charita Plzeň z vybraných peněz podělí své domovy pro seniory, domov pro lidi bez domova a projekty na pomoc bezdomovcům a lidem z ulice, přispěje na osobní asistence a na pomoc sociálně slabým dětem a mládeži ve farnostech vikariátu Plzeň - město. Peníze z dalších částí diecéze půjdou i do domovů pro matky dětmi, do sociálně terapeutických dílen, na azylové domy, hospice,volnočasové a nízkoprahové kluby či na adopci na dálku.

Vybrané částky v jednotlivých diecézích, městech a obcí naleznete zde: VÝSLEDKY TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY.

(Zdroj: Diecézní charita Plzeň, ČTK)

Foto: Jiří Strašek

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás