Kněžského mistrovství Evropy ve fotbale se účastní i tři reprezentanti z plzeňské diecéze

Publikováno
8. 2. 2018

Zatím dvakrát se český tým kněží zapojil do zimního mistrovství Evropy v halovém fotbalu a dosud se mu nepodařilo postoupit mezi nejlepší osmičku. Vylepšit to chtějí při letošním turnaji v italské Brescii, kam se dvanáct hráčů s trenérem Markem Vomáčkou v pondělí 5. února vydali po závěrečném tréninku v Klenčí pod Čerchovem na Domažlicku, působišti P. Libora Bučka, jednoho z hráčů. Z plzeňské diecéze kromě P. Libora národní tým posílí ještě P. Marek Hric z Ostrova a P. Richard Polák z Kralovic. Článek převzat z Radio Proglas, autor: Filip Breindl.

K lepšímu výsledku má přispět samotná spolupráce s koučem, bývalým vrcholovým fotbalistou s ligovými zkušenostmi, který je farníkem dalšího člena týmu Martina Sklenáře v Českém Brodu. Marek Vomáčka Proglasu řekl, že se snažil pracovat především na poziční hře a taktice: "Všichni uměli hrát fotbal a umějí ho i teď, kdy jsme to navíc ještě trochu učesali po stránce některých návyků při určitých herních situacích a poziční hře. Doufám, že to na mistrovství zúročíme," řekl trenér a k turnaji, jehož se účastní 16 kněžských týmů ze stejného počtu evropských zemí, dodal: "Těším se nesmírně, jsem silně věřící, moje rodina také. Spojím dvě věci, které mám rád, a to je sport a Bůh. Jsem přešťastný, že mě kněží nejdřív oslovili a pak i trvali na tom, že musím jet. Mám radost, že se toho mohu účastnit," řekl Marek Vomáčka s tím, že se těší na setkání s kněžími z dalších zemí a společné bohoslužby. Pořadatelé naplánovali také doprovodný program včetně výletů do rodných míst obou koncilních papežů Jana XXIII. a Jana Pavla II.

Náš tým tvoří kněží z pěti českých a moravských diecézí včetně konžského rodáka Georgese Monda, který působí ve středočeském Kolíně. Do turnaje zasáhne zítra odpoledne, soupeři v základní skupině jsou Rakušané, Poláci a Bělorusové. Naši hráči mají za sebou několik společných tréninků s modelovými zápasy. Podle trenéra Vomáčky na nich bylo znát, že pracuje s duchovními: "Chlapi jsou mnohem více disciplinovaní, nějaké sprosté výrazy vůbec nepřichází do úvahy. Když hrajeme mezi sebou, je to čestné. Co se týče disciplíny a kázně, je to něco úplně jiného než s některými sebevědomými fotbalisty," uvedl trenér českého kněžského výběru Marek Vomáčka.

Sestava našeho týmu:

Marek Hric - Ostrov (Plzeňská diecéze)

Libor Buček - Klenčí pod Čerchovem (Plzeňská diecéze)

Jiří Polach - Budišov (Brněnská diecéze)

Jozef Kadlic - Příchovice (Litoměřická diecéze)

Svatopluk Pavlica - Uničov (Olomoucká arcidiecéze)

Petr Káňa - Rajnochovice, Přístav (Olomoucká arcidiecéze)

Martin Sklenář - Český Brod (Pražská arcidiecéze)

Georges Mondo Makonzo - Kolín (Pražská arcidiecéze)

Ján Bleša - Kelč (Olomoucká arcidiecéze)

Konstantin Mikolajek - Říčany (Pražská arcidiecéze)

Krzysztof Mikuszewski - Bozkov (Litoměřická diecéze)

Richard Polák - Kralovice (Plzeňská diecéze)

Článek převzat z Radio Proglas, autor: Filip Breindl

Zdroj: Radio Proglas

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás