Národní týden manželství boří mýty o partnerských vztazích

Publikováno
14. 2. 2018

12. únor odstartoval Národní týden manželství, který se v ČR koná už po dvanácté. Konají se duchovní obnovy, přednášky a manželské večeře. Letošní ročník se dotýká mýtů, které se ve společnosti o manželství objevují.

Myslíte si, že šťastné páry se nehádají? Věříte, že děti vyřeší vaše problémy ve vztahu? Je manželství jen dřina a konec svobody? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, přečtěte si odpovědi na tyto mýty o manželství, které připravil tým Národního týdne manželství. Více na stránkách: Manželství bez mýtů.

Proč je dobré mít jeden týden v roce vyhrazený manželství?

Tento týden probíhá většinou kolem svátku sv. Valentýna, který je synonymem romantiky a ta je pro manželství stejně důležitá jako komunikace, odpuštění, přátelství a radost. Cílem akce je posílit vztahy v manželství a zvýraznit potřebu zabývat se otázkou vztahových dovedností jako předpokladů dobrého manželství a též motivovat laickou a odbornou veřejnost, média i veřejně známé osobnosti, aby alespoň jednou za rok podpořili důležitost manželství. Národní týden manželství byl založený ve Velké Británii v roce 1996, v současné době se připravuje ve více než dvaceti zemích světa. (Převzato z Církev.cz.)

V plzeňské diecézi je možné zapojit se například do programu příprav na život v manželství, cyklu sedmi na sebe navazujících úterních setkání, vždy od 18 hodin v sále ve Františkánské 11 v Plzni. První dvě setkání na témata 'Jak chápe katolická církev manželství' a 'Hodíme se k sobě? Co si do manželství přinášíme, co očekáváme' již proběhla. Je možné se připojit 20. února  k tématu 'Manželství z pohledu Bible', následovat bude setkání 27. února, kde budou probírány 'Psychologické rozdíly mezi mužem a ženou, potřeby muže a ženy, rozdělení rolí'

Další cyklus se stejným pořadím témat bude každou středu od 25. dubna 2018. Více na Centru pro rodinu, rodiny@bip.cz.

KS Plzeň také zve na kurz Jedenplusjedna, jedenáct večerů pro svobodné, zadané, páry i manžele, kteří chtějí ve vztahu uspět. Více www.ks-plzen.cz.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás