Postní dobu jsme zahájili společně

Publikováno
15. 2. 2018

Stejně jako loni požádal biskup Tomáš Holub věřící z farností v Plzni a okolí, aby se sešli k zahájení postní doby na Popeleční středu při společně mši svaté v katedrále sv. Bartoloměje.

Jsem rád, že jste opustili své kostely a přišli se vzájemně povzbudit k tomu být nositeli naděje, kterou dává Bůh,“ přivítal biskup stovky účastníků. Naděje pak byla klíčovým slovem celé jeho homilie.

Jsme pozváni, abychom byli posíleni nadějí, která vidí dál, která je nám darována a kterou si darovat necháme. Hledíme v té chvíli na toho, který v okamžiku kdy zemřel, nepohřbil naděje lidstva, ale dává nám perspektivu…  Abychom dokázali žít skrze krásy tohoto světa tak, aby nás vedly, ale nesvedly, potřebujeme být posilněni. Abychom zahlédli radost, která je původcem všech radostí světa viditelného,“ vysvětlil biskup význam postní doby, která má člověku díky odřeknutí se věcí povrchních a rozptylujících a následnému zklidnění umožnit vidět podstatné a vytřídit nepodstatné.

Abychom byli svobodní a radostní, potřebujeme hledat hlubší smysl našeho života, ať už jsme věřící či nikoliv,“ dodal pro ty, kdo se bohoslužby účastnili jako přihlížející. Právě mezi nimi se po skončení před katedrálou rozpoutala diskuse na téma životních hodnot, pokory a současného stavu české společnosti.

Autorka: Alena Ouředníková

Foto: Soňa Pikrtová

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás