Mši v katedrále odslouží kardinál z Nigérie

Publikováno
5. 3. 2018

Na dvoudenní návštěvu do Plzně zavítal nigerijský kardinál John Olorunfemi Onaiyekan, arcibiskup-metropolita abudžský. Po přivítání se s biskupem Tomášem navštíví trapistický klášter v Novém Dvoře, druhý den se podívá do plzeňské Meditační zahrady.

Všichni jsou srdečně zváni setkat se s panem kardinálem osobně, a to při ranní mši svaté v úterý 6. března od 8 hodin v katedrále sv. Bartoloměje. Mše bude sloužena v latinském jazyce.

Kardinál Onaiyekan je biblista, nadšený propagátor latiny a obdivovatel středověké architektury a umění. Velmi se angažuje v otázkách pomoci lidem postiženým konfliktem na severovýchodě Nigérie a rekonciliací znesvářených stran. Jako metropolita relativně mladého a kosmopolitního hlavního města dvousetmiliónové Nigérie (nejlidnatější africké země) s celoživotní kněžskou a episkopální praxí v nábožensky smíšené oblasti střední Nigérie, kde se stýkají a prolínají křesťanské a muslimské komunity, má bohatou zkušenost s mezináboženským dialogem a s budováním důvěry a mírového soužití těchto náboženství. Kardinálem byl jmenován papežem Benediktem XVI. v roce 2012. Je členem kongregací pro nauku víry a pro bohoslužby a svátosti.

Více v přiloženém životopisu zde: CV John Cardinal Onaiyekan.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás