Přihlašte svůj program Noci kostelů do konce března

Publikováno
24. 3. 2018

Již po desáté se otevřou brány kostelů, chrámů, modliteben, sborů, kapliček a dalších míst plzeňské diecéze při akci Noc kostelů, která nabízí možnost nezávazného přiblížení se a setkání s křesťanstvím. Letošní Noc kostelů proběhne v pátek 25. 5. 2018 a srdečně zveme k její účasti.

Je to noc plná lehkosti a nenucenosti a zároveň hloubky. Rozmanitost nabídky poskytuje mnoho možností, jak citlivě přiblížit křesťanství, církev, víru – a každý sám si může zvolit, do jaké míry se přiblíží. Smyslem je oslovit, nabízet, ale nevnucovat, a tímto způsobem zprostředkovat návštěvníkům pozitivní zkušenost v souvislosti s církví.

Na mnoha místech v Plzni a v diecézi patří Noc kostelů k hlavním a důležitým akcím, a stává se tak tradiční akcí. Děje se tak zejména díky výborné práci organizátorů, duchovních správců, zastupitelů měst a obcí, spolků, zájmových organizací a zejména dobrovolníků. Všem Vám patří velké poděkování.

Pro plynulý sled příprav a organizačních náležitostí prosíme všechny zájemce, aby věnovali pozornost důležitým termínům.

Své dotazy a korespondenci směřujte na adresu: nockostelu@bip.cz.

Přejeme vše dobré a těšíme se na vaše přihlášení na www.nockostelu.cz v sekci Pro pořadatele →Elektronická přihláška kostela.

Koordinační tým pastoračního centra Biskupství plzeňského

Důležité termíny pro Noc kostelů 2018

Přihlašování kostelů: od 1. 2. 2018 (na www.nockostelu.cz)

Do 30. 3. 2018 je nutné přihlásit kostely (včetně jejich programů), které chtějí vytištěné obecné propagační materiály (plakáty, skládačky,…). Po tomto datu nezaručujeme jejich včasné dodání.

Datum konání akce: 25. 5. 2018

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás