Štve tě něco v církvi? Chceš něco změnit? Máš nápady? Zapoj se aktivně do příprav synody o mládeži

Publikováno
8. 3. 2018

V říjnu proběhne v Římě biskupská synoda o mladých, víře a rozlišování povolání. V březnu bude probíhat tamtéž "presynoda", které se má zúčastnit 315 mladých lidí z celého světa - mezi nimi i náš plzeňský Oto Medvec, OMI jako zástupce mladých evropských řeholníků. Od příštího týdne proto v Plzni odstartuje aktivní seminář pro mladé o synodě (a nejen o ní) s názvem O NÁS S NÁMI!

"V církvi se to krásně hýbe, tak se chceme trochu hýbnout i my. Seminář by měl sledovat synodní cestu a dotknout se základních témat, která se týkají dnešních mladých lidí, jejich víry a povolání. Ať není chystaná synoda jen synodou o mladých, ale taky s mladými a synodou mladých," zve Vlastimil Kadlec, OMI a Diecézní centrum mládeže.

Výstupy ze semináře také poslouží jako důležitý materiál pro biskupa Tomáše, který pojede na synodu do Říma zastupovat Českou republiku.

První setkání se uskuteční již ve středu 14. března 2018 na DCM v Plzni od 17 hodin.

Seminář je určen pro mladé lidi ve věku od 16 do 32 let.

Nepřišli jsme na svět vegetovat, mít se pohodlně a dělat si ze života pohovku, která nás uspává. Naopak. Přišli jsme kvůli něčemu jinému, abychom zanechali stopu. Je velice smutné projít životem a nezanechat žádnou stopu. Když ale volíme pohodlí, tím, že zaměňujeme štěstí za spotřebu, pak cena, kterou zaplatíme, je velmi, ale velmi vysoká. Ztrácíme svobodu. Nejsme svobodní.“ - papež František při Světovým setkání mládeže 2016 v Krakově.

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás