Vikariátní den v Plánici jako příprava na Velikonoce

Publikováno
6. 3. 2018

Kristus, náš život. Takové bylo téma tradičního Dne klatovského vikariátu, který se tentokrát konal v Plánici. V sobotu 3. února se tu sešly desítky farníků se dvěma biskupy – Pavlem Posádem a Františkem Radkovským.

Klatovský vikariát pořádá svůj den v postní době už léta. „Zejména v některých končinách naší diecéze, kde davy věřících opravdu nejsou velké, je důležité, aby se lidé sešli, povzbudili se vzájemně, zamysleli se, co je důležité pro víru. Jsem rád, že v klatovském vikariátu se to děje každoročně,“ ocenil emeritní biskup František Radkovský, který v Plánici fundovaně a strhujícím způsobem přednášel o Turínském plátně.

Tématem světícího biskupa českobudějovického Pavla Posáda byl kříž. Dopoledne hovořil o kříži jako Kristově trůnu, o světě, který by bez kříže byl plný beznaděje, odpoledne o vzkříšení a odpuštění, tématech pro postní dobu aktuálních. „Vikariátní dny v této podobě v naší diecézi nemáme, ale už třicet let naše katechetická sekce organizuje vikariátní poutě dětí s rodiči, vrcholem je pak diecézní pouť, letos bude 9. června v Sušici. Zvu poutníky i z plzeňské diecéze, je to v sousedství,“ uvedl biskup Posád s tím, že on sám pozvání na Den klatovského vikariátu přijal s radostí. „Biskupovi je nejlépe uprostřed Božího lidu. Nejsme posláni, abychom se zavírali na biskupství, ale abychom byli mezi svými ovcemi, jak by řekl papež František,“ zdůraznil.

Dětem se na faře věnovaly školské sestry De Notre Dame, které pro ně připravily hru o třech stromech, kdy jeden se stal jeslemi pro malého Ježíška, druhý Ježíšovou lodí a třetí křížem, pramenem spásy. Odpoledne děti naplnily vlastnoručně vyrobené pokladnice symbolicky těmi, které nosí ve svém srdci, a odnesly je k oltáři při závěrečné mši sv. celebrované oběma biskupy.

Toto setkání je nádherná příprava na Velikonoce,“ shrnula na odchodu paní Iva, která přijela z Nýrska, i když má problémy s chůzí.

Autorka: Alena Ouředníková

Fotogalerii naleznete ZDE.

Foto: Jiří Strašek

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás