Do květnových Slavností svobody v Plzni se zapojí i biskupství

Publikováno
28. 4. 2018

Kromě tradiční účastni otce biskupa na hlavním pietním aktu během Slavností svobody v Plzni, které se uskuteční od 3. do 6. května 2018, se letos i Biskupství plzeňské aktivně zapojí do programu oslav a nabídne něco ze své „branže“.

Na sobotu 5.května přijali pozvání tři vojenští kaplani Armády České republiky, v čele s pplk. Mgr. Josefem Konečným. Ve stanu na náměstí Republiky budou (od 10 do 18 hodin) prezentovat svoje zkušenosti a zážitky z vojenských misí a ze své duchovní služby mezi vojáky. Budou k dispozici k rozhovorům a individuálním setkání.

V 15 hodin jsou pak všichni srdečně zváni na veřejnou besedu s přítomnými kaplany, která se uskuteční v Karmelitánském knihkupectví v Plzni (Solní 5). Proběhne zde také prezentace z aktuální nabídky knih s válečnou tematikou, které bude možné na místě zakoupit.

neděli 6.května otec biskup Tomáš Holub uvítá všechny zájemce z řad účastníků oslav na Vojenské mši, která se uskuteční v katedrále sv. Bartoloměje v 10.30. Součástí bude i průvod v uniformách (včetně otce biskupa), promluva vojenského kaplana pplk. Mgr. Josefa Konečného, modlitba za vojáky či vzpomínka na padlé.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás