Noc kostelů

Jak proběhla Noc kostelů 2018 v plzeňské diecézi?

Publikováno
29. 5. 2018
Noc kostelů
Při letošní Noci kostelů bylo napočítáno cca 33 540 vstupů, oproti loňskému roku tak návštěvnost opět vzrostla. Atmosféru noci, která každý rok propojuje církevní a světský svět v jeden, si můžete připomenout ve fotogalerii.

Tisíce lidí se nechaly zlákat k nahlédnutí za brány kostelů, kaplí a modliteben v rámci již tradiční akce Noc kostelů, která letos proběhla 25. května. Celkem se v plzeňské diecézi otevřelo 135 prostor, kde proběhlo 653 programů. Bylo napočítáno cca 33 540 vstupů, oproti loňskému roku tak návštěvnost opět vzrostla (r. 2017 necelých 30 000 vstupů).

Lidé ocenili spíše programy, kde mohli zakusit jinou atmosféru než při klasicích prohlídkách a kde se mohli osobně zapojit například zapálením svíčky, přičichnutím ke kadidlu, zvoněním na kostelní zvony nebo při ochutnávce mešních vín.

Biskup Tomáš navštívil několik kostelů a kaplí v Karlovarském kraji. Zastavil se v Jáchymově, Dalovicích, Staré Roli, Karlových Varech-Rybářích, Ostrově, Chodově a Sokolově.

Akce na mnoha místech opět podtrhla fungující a plodnou spolupráci místních církví s obcemi či spolky, a díky propojení sil se tak mohl uskutečnit pestrý program napříč celou diecézí.

Termín následující Noci kostelů připadá na pátek 24. května 2019.

 

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás