Setkání ministrantů v Lokti

Publikováno
29. 5. 2018
Každoroční diecézní setkání ministrantů plzeňské diecéze se konalo ve dnech 25. – 26. 5. 2018 a letos se uskutečnilo v královském městečku Loket, které je známé i tím, že tam nějakou dobu pobýval náš Český král a císař Karel IV.

Sraz jsme měli v pátek na faře, která je hned vedle hradu Loket, kde nás velice vřele a s velkou radostí přivítal P. Jiří Majkov. Dorazilo nás tam celkem dvacet dva kluků a dva vedoucí, Juniper a Jaromír. K večeři jsme opékali buřty s chlebem na farní zahradě, jelikož se žádný z ministrantů k opékání nehodil. Hned poté jsme začali nacvičovat liturgii na slavení společné mše svaté, které v sobotu předsedal náš otec biskup Tomáš Holub. 

Po nácviku jsme si vzali krosny a šli na prohlídku hradu. Tam nás přivítal hradní průvodce, který nás seznámil nejen s historii hradu, ale také s historií královského města a řekl nám pár slov o Karlu IV. Ukázal nám také obrovský meteorit, který se nám moc líbil.  Po prohlídce jsme šli do rytířského sálu přímo na hradě, kde jsme mohli přespat. Ráno, po probuzení, jsme si sbalili všechny své věci a šli jsme na faru, kde jsme se převlékli do ministrantského oblečení a slavili jsme společnou mši svatou s otcem biskupem Tomášem. Kladl nám při kázání spoustu otázek, na které jsme odpovídali. Tuto mši svatou sloužil za nás ministranty.

Po mši jsme vydatně posnídali a pak vyrazili na výlet po okolí. Svatá Ludmila, svatý Mikuláš, svatý Jakub starší a svatý František z Assisi nás provázeli krásnou přírodou. U svatého Mikuláše na nás čekal výborný buřtguláš po loketsku, vařený na ohni. Hráli jsme i nějaké hry, počasí bylo taky moc pěkné a poznali jsme nové kamarády. Po návratu jsme nasedli do aut a odjeli zpátky domů. Bylo to super! A ještě letos na nás ministranty čeká tábor, který bude od 25. 8. – 1. 9. 2018 v Horní Blatné. Už se na něj těšíme s bráchou. Přijeďte taky!

Jakub Franz z Plzně, účastník setkání

 

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás