Biskup František požehnal Domovu pokojného stáří v Ostrově

Publikováno
11. 6. 2018
U příležitosti dokončení druhé etapy rekonstrukce Domova pokojného stáří v Ostrově, díky níž přibyl potřebný počet lůžek, bylo tomuto objektu znovu slavnostně požehnáno biskupem Františkem.

Před čtyřmi roky 23. května 2014 byl slavnostně otevřen a požehnán Domov pokojného stáří a Denní stacionář pro seniory v ulici U Nemocnice. Tehdy byla I. etapa rekonstrukce objektu podpořena z městského rozpočtu částkou ve výši 9 974 452 Kč. Z původního počtu pouhých sedmi lůžek se podařilo navýšit kapacitu na 21 lůžek pro 24hodinou péči o klienta. 

V úterý 29. května téměř na den přesně bylo tomu objektu znovu slavnostně požehnáno Mons. Františkem Radkovským, emeritním biskupem plzeňským a prezidentem Diecézní charity Plzeň. Domov pokojného stáří se rozšířil o další zrekonstruovanou část – tzv. II. etapu, kterou se docílilo navýšení počtu tolik potřebných a žádaných lůžek na 37. Městskou pokladnu stála tato stavební úprava 21 313 184 Kč. 

Tuto významnou událost a prohlídku Domova pokojného stáří a Denního stacionáře pro seniory si nenechala ujít další řada významných hostů a osobností mezi nimi např. náměstek hejtmanky Karlovarského kraje pro oblast sociálních věcí a bezpečnosti Petr Kubis, ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr, členové zastupitelstva města, administrátor Římskokatolické farnosti Ostrov a Jáchymov Marek Bonaventura Hric, ředitel Věznice Ostrov Pavel Zange, zástupci projektanta a zhotovitele ad.

(Zdroj: Oficiální stránky města Ostrov)

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás