Biskupství nabízí vzdělávací programy pro žáky základních a středních škol

Publikováno
20. 6. 2018
Biskupství plzeňské připravilo na měsíc květen a červen speciální zábavně-vzdělávací programy pro žáky základních a středních škol Plzeňského kraje, a to v prostorách kostela Nanebevzetí Panny Marie či Církevního muzea umění plzeňské diecéze.

Prohlídkový program „Historie kostela a jeho současnost“ v kostele Nanebevzetí Panny Marie zahrnuje prohlídku s průvodcem, přiblížení historie stavby, popis současného stavu jedné z dominant města Plzně a vysvětlení základních pojmů souvisejících s tím, co vše se v kostele odehrává. Program je zdarma, trvá cca 1 hodinu a žáci se podívají i na místa běžně nepřístupná (presbytář, sakristie).

Další vzdělávací programy pro základní školy se konají v prostorách Církevního muzea umění plzeňské diecéze.

Františkánský klášter“ je program určen pro žáky 1. stupně ZŠ, v němž se žáci seznámí s pojmy klášter a františkánský. Prolíná se zde promítání, dialog se žáky, písemné úkoly, manuální činnost, prohlídka muzea, ale i hlubší zamyšlení nad způsobem života lidí, kteří po sobě zanechávají viditelné stopy, užitečné celé naší společnosti.

Když má císař strach“ je program určený pro žáky 2. stupně ZŠ, v němž se studenti pokusí vrátit do období konce 16. století, kdy zemi zachvátila morová epidemie a následkem toho se císař Rudolf II. uchýlil do Plzně. Žáci si vyzkouší diplomatické slyšení u císaře, dozví se o historii kláštera, jeho smyslu a spojení s městem. Jedním z klíčových pojmů bude strach – před čím utíkáme dnes, a hrozba – co je morem, hrozbou ve 21. století.

Žáci v těchto programech platí zlevněné vstupné, na volný vstup mají nárok dospělé osoby doprovázející školní skupinu.

Kontakt

Ludmila Němečková, koordinátorka projektů

+420 731 619 698

nemeckova@bip.cz

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás