Noc kostelů

Organizátoři Noci kostelů se sešli v Bečově nad Teplou

Publikováno
20. 6. 2018
Noc kostelů
Na 50 lidí, kteří se letos aktivně zapojili do realizace Noci kostelů v plzeňské diecézi, se sešlo 14. června v Bečově nad Teplou. Kromě společného odpočinkového programu v zámku byl čas věnován především hodnocení a sdílení zážitků a zkušeností z letošní Noci.

S téměř 50 koordinátory Noci kostelů plzeňské diecéze jsme se sešli před státním zámkem v Bečově nad Teplou. Díky ochotě místních organizátorů jsme se podívali do hradní a zámecké kaple, měli jsme také možnost spatřit relikviář sv. Maura. Po zajímavém výkladu jsme se přesunuli na letohrádek (v současné době rekreační zařízení v rekonstrukci) Komtesy Eleonory Beafort-Spontin, kde pro nás bylo připraveno pohoštění. Pak jsme si společně povídali o tom, jak Noc kostelů probíhala v jednotlivých farnostech a vzájemně si předali zajímavé tipy a doporučení: co účastníky nejvíce baví, na co se příště více zaměřit apod. Řekli jsme si i několik organizačních záležitostí do příštího roku – mimo jiné, že další ročník Noci kostelů bude 24. května 2019.

Atmosféra byla skvělá. Díky všem zúčastněným a místním za ochotu nás všechny přijmout. A při dalším ročníku se těším na spolupráci!

Ludmila Němečková, koordinátorka Noci kostelů v Plzeňské diecézi

 

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás