Biskupové podpořili petici na podporu manželství

Publikováno
24. 7. 2018
Čeští a moravští biskupové se jednomyslně shodli na podpoře petice pro ochranu manželství, ve které se definuje manželství jako trvalý svazek muže a ženy. Za peticí stojí Aliance pro rodinu, a zve k podpisu a i ke sběru archů. Reagují tak na snahy poslaneckého návrhu tzv. manželství pro všechny.

Skupina poslanců v čele s Markem Výborným (KDU-ČSL) podala návrh na změnu ústavy ohledně manželství, aby jako svazek muže a ženy bylo pod ochranou zákonů.

Aliance pro rodinu se rozhodla tento návrh podpořit peticí, čímž reaguje na jiný poslanecký návrh, který žádá tzv. manželství pro všechny (tedy umožnění manželství osobám stejného pohlaví) a který už je také načten k projednávání ve Sněmovně a opírá se o petici s podporou zhruba 70 tisíc podpisů.

Jak se zapojit?
V současné době je sesbíráno méně než 2 tisíce podpisů, ale cílem je 140 tisíc podpisů, dvojnásobek podpisů petice za tzv. manželství pro všechny. Aliance pro rodinu prosí o pomoc dobrovolníky, kteří budou sbírat podpisy na různých místech (náměstí, divadlo, kavárna, kostel, poutní místo nebo i jakákoli soukromá adresa) a průběžně je také zasílat na určenou adresu.

Jaké podpisy sbírat?
Petici mohou podle zákona podepsat všichni občané (není omezena věkem, pouze schopností porozumět předmětu petice a souhlasem s jejím požadavkem) a i cizinci zdržující se na území ČR.

Petici naleznete v příloze zprávy.

Organizátorem petice je zapsaný spolek Aliance pro rodinu.

Zdroj: Církev.cz

 

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás