Proběhl ÚLET 2018

Publikováno
6. 8. 2018
Na dvaatřicet mladých křesťanů strávilo týden od 29. července do 4. srpna v areálu fary v Nečtinech v rámci každoročního ÚLETu, pořádaného biskupstvím.

Neříkáme si tábor, ale Úžasný LEtní Tah. Účastníci nejsou děti, ale Úleťáci, vedoucí jsou průvodci,“ vysvětluje Jindřich Fencl, který před šesti lety myšlenku prázdninového týdne pro mladé křesťany od 13 do 18 let přivedl na svět a je každoročně hlavním organizátorem. Mnozí z účastníků sem jezdí opakovaně, někteří se posléze přerodí do role průvodců. 

Den tu vždy začal zpěvem, kterým průvodci budí své svěřence. Dopoledne byla věnována určitému tématu jako např. hřích, vztahy, biskup Tomáš Holub letos přijel pohovořit o cestě učedníka. Posléze je téma probíráno v jednotlivých skupinkách, které si říkají gangy.

Odpolední program byl spíše akční. Například výsadek, kdy byly jednotlivé gangy zanechány v určité vzdálenosti od Nečtin a je jen a jen na nich, jak se dostanou zpátky. „Navštívil nás i pracovník záchranné stanice zvířat s hadem a sovou, společně jsme pak vypouštěli na svobodu zachráněné poštolky. Také jsme tu měli chůzi a ručkování po laně mezi stromy,“ popisuje jedna z průvodců Bohuslava Hurtová. Proběhla také hlasová a divadelní dílna s moderátorkou TV Noe Irenou Pulicarovou.

V pátek 3. srpna proběhla závěrečná slavnostní mše svatá celebrovaná P. Petrem Dombkem z komunity oblátů, doprovázená zpěvem účastníků. V sobotu se pak všichni poměrně neradi rozjeli za dalšími prázdninovými aktivitami či domů, těšíce se už na další ročník ÚLETu.

Foto: Jindřich Fencl a spol.

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás