Účastníci Workshipu pomáhali potřebným

Publikováno
28. 8. 2018
Nasekat dříví, posekat zahradu, vyklidit či uklidit dům, pohlídat děti, navštívit seniory v domově důchodců, připravit kulturní program pro veřejnost a mnoho dalšího stihlo na osm desítek účastníků šestého ročníku Workshipu, pořádaného komunitou oblátů v Manětíně, Plasích a širším okolí od 19. do 25. srpna.

Pomáháme těm, kdo o to požádají. Ale nejde jen o fyzickou práci, jde o komunikaci, která znamená vzájemné obdarovávání. Povídáme si s lidmi, kteří nás pozvali, oni nám vyprávějí o svém životě, o věcech, které my jsme nemohli prožít, my jim zase povídáme o nás,“ líčí Marie, jedna z účastnic a studentka Církevního gymnázia v Plzni.

Letos se na Workshipu sešli mladí lidé doslova ze všech koutů republiky, přijela i desetičlenná skupina německých středoškoláků z oblátského gymnázia v Burlo.

Někteří lidé už na nás čekají, objednávají si nás opakovaně, všude se nám dostává milého přijetí včetně skvělého občerstvení,“ pochvalují si další workshipáci s tím, že při své práci narážejí i na zajímavé příběhy.

Objednala si nás starší paní na kompletní úklid domu a zahrady. Žije se svou sestrou, ta je momentálně v lázních a úklid má pro ni být překvapením, až se vrátí,“ líčí Karolína, studentka pedagogiky.

S Workshipem je spojen i kulturní program pro veřejnost, letos to bylo např. představení Robinson Divadla Víti Marčíka, promítání filmu Než si pro nás přijde v letním kině, odpoledne plné her pro rodiny s dětmi či soutěž Chcete být misionářem, jejímž protagonistou byl Karel Mec, oblát chystající se na misie do Zimbabwe.

Workshipáky přijel pozdravit i biskup Tomáš Holub, který pro ně sloužil mši svatou 20. srpna v kostele sv. Barbory.

Fotografie z rodinného odpoledne a mše svaté pořídila Soňa Pikrtová.

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:
Autor článku: Alena Ouředníková

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás