Charita

Charita pokračuje v pomoci lidem postiženým požárem

Publikováno
13. 9. 2018
Charita
Diecézní charita Plzeň reaguje na požár ubytovny na plzeňském Karlově, kde přišlo přes 100 lidí o střechu nad hlavou a o všechny osobní věci. Se zajištěním oblečení, pánských bot a dalších věcí mohou pomoci občané. Pro eventuální finanční pomoc slouží transparentní účet zveřejněný na webu www.dchp.cz.

Terénní krizová služba zřizovaná Diecézní charitou Plzeň pokračuje v šetření a zajišťování pomoci postiženým, kteří se ocitli bez přístřeší po požáru ubytovny v Plzni-Karlově. Charitní pracovníci jsou v kontaktu s postiženými, kteří jsou prozatímně ubytováni na místech poskytnutých městem Plzeň. Přímo na místě zjišťují u lidí jejich potřeby a podle toho zařizují konkrétní pomoc včetně psychické podpory.

Do prozatímních ubytoven je odváženo šatstvo shromažďované v humanitárním skladu v Cukrovarské ulici 16. Šatstvo nosí do skladu občané, kteří zareagovali na výzvu o pomoc zveřejněnou v médiích. Postižení, kteří budou potřebovat další vybavení, si je mohou vyzvednout v humanitárním skladu i v průběhu dalších dnů v obvyklých výdejních hodinách. Rovněž veřejnost, která chce ještě pomoci, může ošacení dopravit do humanitárního skladu.

Otevírací doba skladu:
pondělí, středa 9:00 – 12:00, 13:00 – 14:30
úterý, čtvrtek 9:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
pátek: 9:00 – 12:00

Pro eventuální finanční pomoc slouží transparentní účet zveřejněný na webu www.dchp.cz. V případě peněžního daru je třeba jako účel uvést zkratku TKS kvůli rozpoznání účelu.

Diecézní charita Plzeň děkuje všem dosavadním i budoucím dárcům.

(zdroj: Tisková zpráva Diecézní charity Plzeň, 12. září 2018)

Související položky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás