Kněžím v diecézi vypomůžou misionáři sv. Vincenta de Paul

Publikováno
25. 9. 2018
V plzeňské diecézi začalo od nového školního roku nově působit společenství misionářů sv. Vincenta de Paul (vincentini). Na osobní žádosti jednotlivých správců farností budou po domluvenou dobu zastupovat místního faráře v pastorační činnosti a umožní mu tak delší čas na odpočinek, studium či další formy vzdělávání.

S účinností od 16. září 2018 byli P. Mgr. Pavol Kavec, CM společně s bratrem Jozefem Števicou, CM pověřeni pastorační a misijní službou na území Diecéze plzeňské. Na stanovenou dobu 1–3 měsíce budou působit v jednotlivých farnostech Diecéze plzeňské, jejichž správci požádají o dlouhodobý zástup. Stálé zázemí budou mít na faře v Holýšově. V období mezi službami v konkrétních farnostech budou k dispozici k pastorační a misijní službě ve farnostech na území celé plzeňské diecéze.

Myšlenka naší misijní služby v plzeňské diecézi vznikla z rozhovoru otce biskupa Tomáše a našeho otce provinciála: ‚Jste misijní společnost, tak nám přijďte pomoc,‘ řekl pan biskup. Tato myšlenka zástupu pro kněze je opravdu nová, alespoň v našich zemích. I náš provinciál tento nápad slyšel poprvé, ale velice se mu líbil a rozhodl se mu požehnat,“ říká P. Pavol.

P. Pavol do plzeňské diecéze přišel z komunity v Bratislavě, bratr Jozef z komunity v Lošticích. „Řekl jsem si, že to s Boží pomocí zkusím. Prošlo to přes biskupa a přes provinciála, to je vždycky dobré znamení,“ doplňuje P. Pavol.

Od 1. října do 30. listopadu 2018 budou bratři působit ve farnostech Dolní Bělá a Ledce. Dále jsou naplánované zástupy od 1. ledna do 28. února 2019 ve farnosti Spálené Poříčí. Od 1. května do 30. června 2019 pak ve farnosti Sokolov. V adventní době budou bratři k dispozici pro pastorační účely – pro duchovní obnovy a svátosti smíření na požádání v jednotlivých farnostech.

Misijná spoločnosť sv. Vincenta de Paul působí v ČR na dvou místech: v Arcidiecézi olomoucké ve farnosti Loštice a v Diecézi královehradecké ve farnosti Dobruška. K založení společenství motivovala sv. Vincenta především havarijní situace církve ve Francii 17. století. Věnoval se zde duchovní obnově, pořádal lidové misie a pečoval o chudé. Více na www.vincentini.sk.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás