Ministrantský tábor v Horní Blatné

Publikováno
7. 9. 2018
Devatenáct ministrantů a tři ministrantky strávili poslední prázdninový týden v krásné přírodě Krušných hor. Hledali poklad Jeruzalemského chrámu, běhali po hřišti i po lesích, zažili disciplínu světoznámých univerzit i nácvik liturgických úkonů.

Tajemný „profesor“ po příjezdu do centra Wolfgang v Horní Blatné, kde měl ministrantský tábor zázemí, dětem prozradil, že v okolí se nacházejí svitky s indiciemi vedoucími k pokladu, a tak začalo napínavé celotýdenní hledání pod vedením františkána Josefa Junipera Oravce, dlouholetého organizátora ministrantského tábora.

Den začínali a končili účastníci modlitbou, mezitím se měnili na studenty kunsthistorie v Oxfordu, Cambridgi, Lateránu a Karlově univerzitě, luštili svitky, měli službu v kuchyni, hráli fotbal, šplhali po laně, zklidnění pak nacházeli v kostele. Zavítal mězi ně i biskup Tomáš Holub, čehož si všichni velmi považovali.

Poklad Jeruzalémského chrámu se našel v předvečer odjezdu a odměna to byla vskutku sladká. Pak děkovná mše, dárečky na památku a tradá – zase příští rok, dá-li Pán!

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:
Autor článku: Alena Ouředníková

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás