28. října proběhlo setkání s modlitbami proseb a díků za naši vlast

Publikováno
29. 10. 2018
U příležitosti stého výročí založení republiky se na náměstí T. G. Masaryka uskutečnilo hudebně duchovní zastavení s modlitbami díků a proseb za naši vlast. Promluvil emeritní plzeňský biskup František Radkovský, zazpíval sbor Vox imperfekta. Fotila Soňa Pikrtová.

 

"Dobrý Bože, děkujeme ti za všechno dobrodiní, které jsme od Tebe obdrželi během 100 let trvání naší republiky i v předchozích staletích. S vděčností Tě chválíme za dar života, za krásy naší země, za její rozmanitost, plodnost a bohatství, za schopnosti a obdarování naše, našich spoluobčanů i našich předků.

Svěřujeme Ti události celé naší historie, které přinášely utrpení a rozdělení do života mnohých obyvatel naší země. Zvláště prosíme za uzdravení ran a utrpení, které přinesly světové války v minulém století, za uzdravení ran a utrpení spojených s vyhnáním sudetských Němců po válce, za uzdravení ran a utrpení spojených s pronásledováním, potlačováním lidských práv a s všeobecnou devastací života během komunistického režimu.

Prosíme za naši současnost, abychom si vážili nabyté svobody a dokázali v ní odpovědně žít; abychom měli otevřená srdce pro všechny potřebné a dokázali se dělit; abychom měli odvahu stát na straně pravdy a odporovat zlu. Ať si vážíme života každého člověka a ať dokážeme hledat v našich rodinách, mezi přáteli, v pracovních kolektivech a obcích to, co prospívá všem a společně o to usilujeme. Ať v těžkostech nerezignujeme a neztrácíme naději a odhodlaně kráčíme dál po cestě našeho života. O to Tě prosíme. Amen.”

 

 

Fotogalerie

Související položky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás