Mše za oběti sexuálního zneužívání

Publikováno
5. 11. 2018
V termínu Evropského dne na ochranu dětí proti sexuálnímu vykořisťování a pohlavnímu zneužívání bude v kostele svatého Jana Nepomuckého v Plzni v neděli 18. listopadu 2018 od 9 hodin sloužena mše svatá za všechny oběti zneužívání v ČR, zvláště pak za ty, kteří byli zneužiti služebníky církve.

„Trpí-li jeden úd, trpí s ním všechny ostatní údy“ (1 Kor 12,26). Tato slova svatého Pavla mi hlasitě znějí v srdci, když se opětovně shledávám s utrpením, které mnozí nezletilí prožívají v důsledku zneužití pohlaví, moci a svědomí, jehož se dopustil značný počet kněží a zasvěcených osob. Jedná se o zločin, který zanechal hluboká zranění bolesti a bezmoci, a to především v obětech, ale také v jejich rodinných příslušnících a celém společenství, ať již věřících, či nevěřících. Při pohledu na minulost nikdy nevyvineme dostatečné úsilí v prosbě o odpuštění a snaze o nápravu přivozených škod. A se zrakem upřeným do budoucnosti nebude nikdy málo toho, co učiníme k tvorbě kultury schopné zabránit těmto situacím, aby se nejenom již nikdy neopakovaly, nýbrž také aby nepřetrvávaly a nebyly skrývány.
 
(papež František)

Jsou zvání všichni, kterým leží tato problematika na srdci - příbuzní a přátelé obětí, ti, kteří o oběti pečují, ale především samotné oběti.

Při mši svaté budeme myslet také na ty, kteří se rozhodli ukončit svůj život, protože pro ně bylo příliš těžké unést následky zneužití. 

Soubory ke stažení

Související položky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás