Oslavme Den Bible

Publikováno
18. 11. 2018
Na neděli 18. listopadu připadá letos Den Bible, který se tradičně slaví týden před Slavností Ježíše Krista Krále. Záměrem je podpořit šíření Bible v našich zemích, proto v tento den probíhá v katolických kostelích sbírka.

Dopis Dominika Kardinála Duky ke Dni Bible 
(neděle 18. listopadu 2018) 

Vážení přátelé, 
v období, kdy se tříbí mnoho věcí v církvi i ve společnosti, si uvědomujeme naléhavost výzvy obnovit v biblickém duchu všechny aktivity církve. K takto široce pojaté obnově směřuje činnost Biblického díla. 

Nedávno se v Římě sešli biskupové z celého světa, aby takřka celý měsíc rokovali na téma "Mladí lidé, víra a rozlišování povolání". Jsem přesvědčen, že i z této biskupské synody vzejde dokukment, v němž bude Svatý otec povzbuzovat k četbě Písma svatého nejen mládež, ale všechny věřící křesťany. Biblické dílo je připraveno reagovat na aktuální požadavky v oblasti biblického apoštolátu.

Bez Vaší velkorysé podpory bychom však nedokázali nic. Chci tedy touto cestou poděkovat za vaše modlitby i finanční podporu pro příští rok.

Na internetových stránkách >>>Biblického díla<<< najdete mnoho námětů k praktickému uskutečňování požadavku, aby veškerá činnost církve byla prostoupena duchem Písma svatého.

S vděčností za Vaši podporu Vám žehnám

Dominik kardinál Duka
předseda správního výboru ČKBD

 

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás