Náboženská matice k zákazu vstupu do lesa

Publikováno
24. 1. 2019
Dne 22. ledna 2019 rozhodl orgán státní správy lesů o dočasném zákazu vstupu do lesa na pozemcích ve vlastnictví Náboženské matice spravované Arcibiskupstvím pražským ve správním území obcí Nové Hamry, Vysoká Pec, Nejdek a Přebuz.

Náboženská matice vzniklé situace lituje. Zákaz vstupu do lesa byl vydán v důsledku velmi nepříznivých přírodních podmínek, velkého přívalu sněhu a silného větru. Lesní porosty jsou zatíženy silnou vrstvou sněhu. V důsledku toho se zvyšuje riziko pádů stromů.

Arcibiskupství pražské, které je pachtýřem lesů Náboženské matice, na krizovou situaci reagovalo podnětem orgánům státní správy lesů. Magistrát města Karlovy Vary a Městský úřad Kraslice po provedeném místním šetření rozhodly v souladu s § 19 odst. 3 lesního zákona o dočasném zákazu vstupu do lesů, když shledaly nebezpečí pádu stromů vlivem kalamitního stavu.

Náboženská matice si je vědoma, že tato zpráva je pro lyžaře nepříjemná. Prioritou však musí být bezpečnost osob v lese.

Pachtýř Arcibiskupství pražské a První krušnohorská, o. p. s. intenzivně zpracovávají vývraty a rozlámané porosty v blízkosti lyžařských tras, aby se mohly co nejdříve zpřístupnit veřejnosti. Naší prioritou je dosáhnout v co nejkratší době vyjmutí lyžařských tras ze zákazu vstupu do lesa.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás