Diecézní centrum mládeže

Světové setkání mládeže s papežem v Panamě

Publikováno
9. 1. 2019
Diecézní centrum mládeže
Ve dnech 14.–29. ledna 2019 probíhá v latinskoamerické Panamě Světový den mládeže, setkání mladých lidí s papežem Františkem. Na transatlantickou cestu se vydala i skupina asi dvou stovek poutníků z ČR, mezi nimi i poutníci z plzeňské diecéze.

Tématem setkání v Panamě bude 38. verš z 1. kapitoly Lukášova evangelia: 
“Jsem služebníce Páně, ať se mi stane podle tvého slova.”

„Stali jsme se poutníky. Putujeme ze svých domovů, svými životy a úmysly, které nám svěřili lidé z obydlí. Chceme vše přinést jako oběť za druhé. Posílit víru v Boha a služebnost ve vzoru Panny Marie. Vzájemné setkání mladých lidí napříč kontinenty, je vždy inspirující a silnou manifestací víry v dnešním světě,“ představuje zaměření českého programu Kamil Strak, vedoucí Sekce pro mládež ČBK. 

První část setkání, takzvaný předprogram, budou mladí věřící prožívat v diecézích hostující země. Česká výprava, čítající bezmála 200 poutníků, jej stráví v provincii Colón, ve farnosti Pražského Jezulátka. Na hlavní program (22. – 29. ledna) se pak všichni sejdou do hlavního města Ciudad de Panamá (Panama City), kde budou, mimo hlavního společného programu, připraveny i tematické promluvy (katecheze), kterých se ujmou přítomní čeští a slovenští biskupové.

Ve středu 23. ledna přiletí i papež František. Ten se kromě oficiálního programu Světového dne mládeže setká i s představiteli státu a církve v Panamě, navštíví mimo jiné detenční zařízení pro mladistvé a Domov milosrdného samaritána, kde se léčí lidé nakažení virem HIV.

(zdroj: www.cirkev.cz)

Související položky

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás