Plzeňská diecéze na Holiday World 2019

Publikováno
21. 2. 2019
Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. I v letošním roce se na veletrhu představuje téměř celý svět a nechybí zde ani plzeňská diecéze, která od 21. – 24. února 2019 na Výstavišti v Praze – Holešovicích prezentuje své církevní objekty v rámci výstavy Památky – muzea – řemesla.

Veletrh Památky – muzea – řemesla je v letošním Holiday World novinkou. Představuje výjimečnou příležitost pro prezentaci a ukázky záchrany a konverze historického dědictví včetně církevních památek; projektování a stavitelství; historie a sbírek muzeí i celé oblasti památkové péče. Své místo zde má restaurátorství a umělecké řemeslo, ochrana a zabezpečení staveb a jejich částí a vybavení, materiály, technologie a řemeslné postupy pro rekonstrukci památkových objektů, prvky a systémy technické infrastruktury a technického vybavení budov, požární ochrana a zabezpečení objektů a areálů, ovšem také rozsáhlá problematika soudobého využití památek a památkových souborů.

I proto je zde tentokrát zastoupena i plzeňská diecéze, která vám u svého stanoviště představí především tři hlavní památky, které v současnosti procházejí velkou obnovou a revitalizací: katedrálu sv. Bartoloměje v Plzni, jezuitský kostel v Klatovech a klášterní kostel v Plasích.

Přijďte se podívat, poznat a popovídat, těšíme se na vás!

Více na http://pamatky-muzea-remesla.cz/.

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás