Probíhá Národní týden manželství

Publikováno
1. 1. 2019
Od pondělí 11. února do neděle 17. února probíhá v České republice už po třinácté Národní týden manželství. Při této příležitosti je připravena řada akcí, které povzbuzují snoubence i manžele, aby reflektovali svůj vztah, aby ho společně prohlubovali a posilovali.

Letošní motto Národního týdne manželství:  “Zabijáci manželství a jak se jim bránit.”

Klasickými zabijáky manželství, na které ukazuje mnoho průzkumů, mohou být konflikty ohledně peněz nebo vysoké zadlužení, sexuální frustrace někdy vedoucí až k nevěře, nedostatek času na druhého a fyzické vyčerpání, sobectví, nezdravé vztahy s příbuznými, nerealistická očekávání, majetnický nebo manipulativní vztah k druhému, úspěch či naopak krach v podnikání, závislost na alkoholu, hraní či další závislosti... To vše ale mohou být jen symptomy našeho hlubšího nastavení. „Mnohé důvody, které lidem připadají jako konečná pro jejich vztah, jsou ale ve skutečnosti řešitelné, pokud jsme si vědomi příčin, které náš vztah ničí a jak se jim bránit a máme odvahu se těmto zabijákům vztahů postavit,“ řekl k mottu NTM Petr Adame.

 

Každý rok se v rámci tohoto týdne koná mnoho akcí po celé ČR, přehled můžete najít na stránkách www.tydenmanzelstvi.cz, kde mohou místní pořadatelé registrovat i své akce v rámci NTM. Další informace můžete získat na stránkách www.manzelstvi.cz.

Novinkou letošního roku je celostátní kampaň Zveme Česko na rande. Po celé ČR bude v únoru či březnu začínat celkem 60 kurzů Manželských večerů. „Je to jedna z příležitostí, jak podpořit manželský a rodinný život. Výhodou je, že večery nabízejí možnost, jak se ve shonu každodenních povinností zastavit nad tím, co je v životě podstatné, najít si na sebe čas, vzájemně si naslouchat a mít příležitost prohlubovat svůj vztah. Je důležité, aby manžele nespojovaly jen povinnosti a úkoly, ale aby si uvědomili, že ten druhý je velkým darem a oporou pro společnou cestu životem. A právě struktura a tematické uspořádání Manželských večerů tomu napomáhá,“ uvedl P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce ČBK a koordinátor kurzů Alfa, pod jejichž hlavičkou se Manželské večery konají. 
(zdroj: www.cirkev.cz)

Humanitární organizace ADRA, o.p.s.: Valentýn, který má smysl
Blíží se Valentýn a my ho občas vnímáme jako svátek spíše komerční, a tak jsme se rozhodli  nabídnout veřejnosti Valentýn, který má smysl. Kdokoliv podpoří jeden z našich projektů v tzv. „dobro e-shopu“ (www.edonation.cz), ten od nás dostane krásné valentýnské přání. Toto přání může věnovat své drahé polovičce a ukázat – jak říká naše motto – že „já+ty=pomoc z lásky“.

Program v plzeňské diecézi

*Přípravy na život v manželství
od 6. února do 27. března od 18.00, Plzeň (Františkánská 11)
Jedná se o nabídku cyklu přednášek a setkání, která je určena pro snoubence a ty, kteří uvažují o sňatku. Jednotlivá témata: Jak chápe katolická církev manželství. Hodíme se k sobě? Co si přinášíme, co očekáváme. Manželství z pohledu Bible. Psych. rozdíly mezi mužem a ženou. Potřeby muže a ženy. Komunikace, konflikty, vztahy k…. Sexualita. Odpovědné rodičovství a Manželský slib.

*Manželské večery
od 10. února od 18.00 do 20.00, fara ve Starém Plzenci

*Pouť zamilovaných na Vršíček
16. února od 11.00 do 15.00, Rokycany, Vršíček
Pouť začne v 11 hodin na železniční zastávce Klabava (spoje: Plzeň – Klabava 10.37 - 10.48, Rokycany – Klabava, 10.59 - 11.02) a odtud bude pokračovat pěší pouť asi 3 kilometry na poutní místo Vršíček ke kostelu Navštívení Panny Marie, kde bude v 11.45 sloužit mši svatou P. Pavel Fořt. Poté bude program pokračovat na faře v Rokycanech (další 3 kilometry) společným obědem a následovat bude povídání na téma „Zabijáci manželství a jak se jim bránit“.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás