Kurs Samuel poprvé v Plzni

Publikováno
1. 3. 2019
Kurs Samuel je osvědčenou cestou, kterou před mnoha lety nabídl ve své milánské diecézi kard. Martini mladým lidem jako možnou cestu rozlišování vlastního povolání a životního nasměrování. Od září 2018 probíhá kurs Samuel i u nás v Plzni.

Kardinál Martini byl velkým biblistou, a tak i svůj kurs postavil na Božím slově, lépe řečeno na každodenní meditaci konkrétního úryvku z Písma pomocí metody Lectio divina. Za poslední roky prošlo touto cestou i několik mladých lidí v různých českých diecézích, v současnosti kurs probíhá i v Diecézi plzeňské.

Iniciátorem je za podpory plzeňského Diecézního centra mládeže plaská komunita misionářů oblátů, devítičlennou skupinu mladých lidí doprovází o. Vlastimil, OMI. Schází se jednou měsíčně, společně sdílí zkušenost živého a žitého Božího Slova, která je spolu s intenzivním duchovním doprovázením, modlitbou, měsíčním impulsem a vlastním otevřením se překvapením Ducha svatého hlavním nástrojem při hledání životního povolání.

První plody a reakce nás už teď nutí přemýšlet o tom, jestli první plzeňský kurs Samuel nebude mít od září 2019 svého pokračovatele.

"Když jsem se rozhodovala pro Samuela, byl to pro mě krok do prázdna. Nevěděla jsem, co mě čeká – jestli spadnu, nebo najdu pevnou půdu pod nohama. Zatím střídavě padám a jsem zachytávaná, opatrně sestupuji do hloubky, nebo poseroutkovsky stojím na místě a předstírám, že i odtud přeci hlubiny můžu zahlédnout, kdybych chtěla, a to bohatě stačí. Samuel je pro mě objevováním Boha a jeho Slova v Bibli a hlavně v životě. Je bouráním mých falešných ideálních já, je poznáním, že pouště a prázdna jsou taky součástí vztahu s Bohem a teprve tehdy to jde na dřeň, a je pochopením, že Boha ani lásku nejde vlastnit a ohraničovat. Samuel je velmi pomalá cesta, ale myslím, že se na ní něco mění." Štěpánka L.

"Samuel, to je pro mě výzva, radost a zároveň boj, odpověď na moji touhu jít na dřeň a sáhnout si na dno. Je to zápas s vlastní leností a vůlí pokračovat, i když prvotní nadšení vyprchá. Zároveň je to pro mě každodenní objevování Boží milosti a živosti. Život ve Slově, které není jenom napsané, ale všude kolem mě v životě. Je to zároveň objevení nových přátel, s kterými společně tuto formu sbližování s Bohem sdílíme." Mařenka L.

(Zdroj: www.oblati.cz)

Samuel 2019/2020

V případě, že vás kurs zaujal a měli byste zájem se do něho od září přihlásit, neváhejte se již nyní ohlásit o. Vlastimilovi - vlastimil@oblati.cz. Seminář je určen mladým lidem od 16 do 32 let.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás