Den Klatovského vikariátu v Nýrsku

Publikováno
1. 4. 2019
30. března proběhl ve farnosti Nýrsko Den klatovského vikariátu. Fotila Soňa Pikrtová.

V sobotu 30. března 2019 se v Domě dětí a mládeže v Nýrsku konal vikariátní den, na který jsme se ve farnosti celý rok těšili.

Po zahájení všechny přítomné v Nýrsku přivítal starosta města Ing. Miloslav Rubáš, který se této role zhostil již počtvrté. Pak k stovkám přítomných promluvil otec biskup Tomáš Holub. V roce zaměřeném v naší diecézi na misijní téma nastínil otec biskup čtyři základní rozměry farnosti: hezká liturgie, vytváření společenství jako kvasu, vnímání potřeb lidí kolem a hlásání evangelia, tedy sdílení radosti z víry s ostatními lidmi. Přednášky vedl P. Zbigniew Czendlik, který byl také hlavním celebrantem odpolední mše svaté.

Kromě bohatého programu pak byl prostor i pro modlitbu při adoraci v blízkém farním kostele sv. Tomáše, apoštola. A protože vikariátní den je především o setkání věřících ve vikariátě a povzbuzení se navzájem ve víře, bylo těchto setkání i radostné atmosféry všude plno. Ve farnosti se zapojili všichni, ať už aktivní přípravou, nebo modlitební podporou. Děti ze strážovské školy připravily spousty drobných výrobků, které nabízely za příspěvek na misie v rámci programu Děti dětem. Z vytěžené částky 14100 Kč, která byla odeslána Papežskému misijnímu dílu, měly pak obrovskou a zaslouženou radost.

Zvláštní částí dne byl bohatý program pro děti.
Program pro děti se nesl v duchu misií. Dopoledne jsme malovali na hedvábí – k dispozici se nabízely různé předlohy, které jsme pak speciálními barvami vymalovali – matka Tereza, Cyril a Metoděj, Paulina Jaricot, svatá rodina a další. Povídali jsme si o tom, kdo to je misionář a jaké vlastnosti potřebujeme, abychom se jim podobali. Také jsme hráli různé hry a zpívali s kytarou. Při mši svaté se děti účastnily obětního průvodu – každý nesl nějaký symbol, který se vztahoval k misiím. Na památku od nás dostali kněží obrázek namalovaný na hedvábí – aby si na Nýrsko zas někdy vzpomněli.

farníci

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás