Proběhla postní rekolekce s biskupem Tomášem

Publikováno
1. 4. 2019
22. až 24. března se v Perninku konala postní rekolekce s biskupem Tomášem na téma kříž. O dojmy z víkendového setkání se s námi podělila účastnice Daniela Nemelová.

Poprvé jsem zavítala na postní rekolekci s otcem biskupem Tomášem. Konala se v Perninku a jejím tématem byl Kříž.

V úvodní promluvě jsme pohlíželi na kříž, tak jako Izraelité na poušti pohlíželi na měděného hada – aby nás kříž uzdravoval a zároveň nás uschopňoval k následování a k putování. Druhý den nám otec biskup ukázal odlišný pohled na kříž – jako na nástroj smrti, popravy, pohoršení – a zároveň kříž jako znamení té nesmírné lásky, kterou k nám Bůh chová. Třetí den se kříž stal cestou, která vede ke vzkříšení. Myšlenka, která mě velmi oslovila, bylo toto přirovnání: jako se Odysseus připoutal ke stěžni, aby odolal zpěvu Sirén, tak se i my máme připoutat ke kříži, abychom nepodlehli vábení hříchů.

Rekolekce probíhala v silenciu, které nás vedlo ke zklidnění, vnitřnímu ztišení a hlubšímu naslouchání.

V sobotu jsme měli po celý den možnost adorace v domácí kapli, večer pak vrcholil společnou adorací s možností říci před Pánem své díky, chvály či prosby. Každý den jsme se společně modlili z breviáře a spojovali se tak ve společenství s celou církví. Slunečná sobota také vybízela k meditaci venku.
Velmi si vážím příležitosti setkat se na duchovní obnově se svým biskupem jako pastýřem naší diecéze i toho, že otec biskup, pokud neměl přednášku, nabízel prostor pro duchovní rozhovor nebo zpověď.

Daniela Nemelová

Fotogalerie

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás