Hudba v diecézi

Zveme vás na 12. ročník Plzeňského varhanního festivalu

Publikováno
16. 4. 2019
Hudba v diecézi
I tento rok připravuje obecně prospěšná společnost Ars Christiana ve spolupráci s Biskupstvím plzeňským Plzeňský varhanní festival. Posluchači se opět mohou těšit na varhanní koncerty i výstavu o varhanách. První koncert už 29. dubna.

Z důvodu rekonstrukce katedrály sv. Bartoloměje se všechny koncerty (včetně výstavy) budou konat v nedalekém kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Františkánské ulici v Plzni.

Plzeňský varhanní festival je ojedinělým a originálním projektem. Je atraktivní nejen tím, že jeho umělecká úroveň je na mimořádné úrovni a jsou vybíráni zásadně zkušení a renomovaní interpreti varhanní hudby, ale i tím, že přináší komplexní programový celek. Varhanní koncerty jsou doplněny mluveným slovem. Další složkou je i výstava o varhanách – tentokrát se bude věnovat varhanářské rodině Guthů. Plzeňský varhanní festival 2019 navazuje na jedenáct předcházejících úspěšných ročníků, které se konaly za podpory města Plzně a posluchači i hudební kritici je přijali s nadšením, návštěvníci těchto akcí požadovali pokračování v dalších letech. Obecně zájem o koncerty varhanní a duchovní hudby v Plzni stále roste...

Pořadatelem je Biskupství plzeňské a obecně prospěšná společnost Ars Christiana o. p. s., která má za cíl vzdělávání v oblasti kultury spojené s křesťanstvím, péči o uchování kulturních statků včetně poskytování pomoci nebo spolupráci při péči o památky vzniklé ve spojitosti s křesťanstvím (v návaznosti na předchozí činnost Sdružení přátel varhan). Dále pořádá různé koncerty a přednášky (Plzeňský varhanní festival, Adventní půlhodinky, hudební nešpory…), benefiční koncerty na podporu generální opravy varhan u františkánů v Plzni, výuku a vedení gregoriánského chorálu.

(Mgr. et Mgr. Petr Blažek, web Plzeňského varhanního festivalu ZDE.)

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Sdílet:

Diecézní zpravodaj

aktuální číslo
Obrázek zpravodaje
Každý měsíc vydáváme zpravodaj s důležitým děním v diecézi. Prohlédněte si ho online.
Archiv

Registrace newsletteru

Každý týden dostanete čerstvé zprávy z naší diecéze.

Chci pomoci

Pomáhejte s námi! Přispějte na charitní a sociální činnost, podporu vzdělávání dětí či opravu kulturních památek.
číslo účtu
283469799/0300
Podporují nás